• Domů /
  • Špendlík /
  • Likvidování krmných a odchytových míst městem Litoměřice

Likvidování krmných a odchytových míst městem Litoměřice

Likvidování krmných a odchytových míst městem Litoměřice

Jaký postoj by mělo mít město vůči krmným místům a boudičkám pro opuštěné kočky v ulicích? Proč se ptáme? Ve čtvrtek 1.11 byly ve městě Litoměřice odvezeny, boudičky, mističky z krmných míst, kde se občané Litoměřic starají o kočky, které žijí na ulici, na které se ocitly, zase jen kvůli lidem. Bez jediného upozornění, komunikace, byl odvezen majetek lidí, kteří se za své náklady starají o strádající kočičí bezdomovce. Vše na příkaz šéfa odboru životního prostředí v Litoměřicích. Podle jeho slov jsou "KOČKY NEŽÁDOUCÍ ZVÍŘATA, KTERÁ JEN ROZNÁŠEJÍ NEMOCI A PROTO JE MĚSTO NEBUDE PODPOROVAT" Může jeden člověk s evidentně velkou nesympatií vůči kočkám, udělat takové rozhodnutí bez našeho vědomí?

My tu jsme pro zvířata, pokud s námi sympatizujete, prosím buďte s námi, podpořte nás i na městě. Dejte vědět městu, že jste s námi na straně zvířat v nouzi ??, děkujeme.

 

Kauzu sleduje Pavlína Janečková. 

Zatím se podařilo zjistit:

Město odstranilo krmná místa z důvodu, že se u těchto krmitek shromažďovali hlodavci a ostatni lidé na sidlisti si stežovali na jejich zvýšený výskyt. 

Město se snaží o nějaký kompromis. Naše reportérka bude mít schůzku se všemi dotčenými stranami a celou situaci bude i nadále sledovat.