• Domů /
  • Špendlík /
  • Parvoviroza
Parvoviroza

Dobrý den. Na facebooku jsem se dočetla i viděla pejska, který má pocházet od paní D.. Pes se u ní nakazil parvovirozou a ona aniž by učinila kroky proti dalšímu šíření tohoto pro psy většinou fatálního onemocnění dále přijímá psy i je dává do adopcí. Chtěla bych vás poprosit zda by ste zjistili co je na tom pravdy a pokud je to pravda varovali lidi před možnou nákazou. Děkuji. Š.

PŘÍPAD JE VYŘEŠEN:

Naše redakce si vyžádala vyjádření KVS, která případ prošetřovala na základě podmětu na jejich pohotovostní linku. Kde se pes nakazil touto nemocí není známé, jelikož útulek se ujímá psů z ulice. Nicméně KVS při kotrole útulku, kde bylo v té době 23 psů kostatovala, že ani jeden nejeví klinické příznaky tohoto onemocnění a jsou v dobrém výživném stavu. Podle vakcinačních průkazů byli všichni dospělí psi očkování proti vzteklině, psince a parvoviróze. A po stejné vakcinaci jsou teprve psi předáváni do adopce. 

Vyjádření KVS je pro nás stěžejní. Dále je logické, že každý útulek, který zachraňuje nalezené psy z ulice se s touto nákazou potká, jak potvrdil i veterinář.

Tomuto útulku patří naše uznání za záchranu tolika psích životů a práci, kterou odvádí.