• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • BLOG: Ochránci zvířat, spojte síly

BLOG: Ochránci zvířat, spojte síly

BLOG: Ochránci zvířat, spojte síly
Fotografie: Aussie Farms

Vzkazy a nápisy „DOMINION” se začaly na chodnících a ulicích měst Austrálie objevovat už před rokem. Mnoho kolemjdoucích je ignorovalo až do tohoto týdne, kdy aktivisté za práva zvířat zablokovali centrum Sydney, Melbourne a Brisbane, a obsadili chovy a jatka po celé Austrálii!

Dokument o moderní živočišné výrobě Dominion oslavil v pondělí 8. dubna své první narozeniny a aktivisté zablokovali nejrušnější křižovatku ve špičce na několik hodin. Kolem 150 aktivistů včetně dětí, kteří drželi cedule s nápisem „Byli jsme obelháni - WATCHDOMINION.COM, SOS - chraňte zvířata, chraňte klima,” bylo zadrženo a 40 z nich obviněno.

Dominion je (vedle filmů Lucent - od stejného tvůrce, Land of Hope and Glory a Earthlings) už čtvrtým zásadním snímkem z oblasti práv zvířat. Dokument ukazuje to, co běžný spotřebitel při přípravě jídla neuvidí. 

Podpořte transparentnost živočišného průmyslu v České republice na www.CHCIZNATPRAVDU.cz 

BLOG: Ochránci zvířat, spojte síly
-> dětská neuroložka Helen Jeges
Fotografie: Rohan Smith/News.com.au

Vedle známých propagátorů veganství Jamese Aspeye a Joeyho Carbstronga je značným podporovatelem těchto aktivit Phillip Wollen, bývalý ředitel Citibank. Během pondělí a úterý, kdy byla média plná protestů, vidělo Dominion více než 60 000 lidí. Podívejte se i vy - k dispozici jsou české titulky.

Aktivisté za práva zvířat v Austrálii už dávno nejsou jen skupinkou, která každoročně protestuje jen proti lovu kachen. Ochránci práv zvířat mají dva členy v parlamentu a ambice dostat se do vlády. V USA jich dokonce několik kandiduje rovnou na prezidenta.

A protože i „masný boss” Eric Bohl v USA uznal po ochutnání veganské verze (Impossible) tradičního Whopperu od King Burgeru, že rostlinné burgery už dnes od těch z hovězího masa téměř nerozeznáte, je politováníhodné, že vyzval farmáře k větší soutěživosti, namísto toho, aby reflektovali trh a začali pěstovat více luštěnin pro lidi.

Většina sóji (kolem 80 %) se totiž pěstuje pro výkrm zvířat, takže když přestaneme jíst zvířata, máme místo, kde pěstovat pro sebe (a většina z nás toho spotřebuje méně než prase nebo skot). Chov prasat je podle studie VŠCHT z pohledu emisí a klimatické krize jedním z hlavních problémů i v České republice. Proto je každý den bez masa dnem, kdy podpoříte svoje zdraví, ochranu zvířat, přírody a celé planety.

Jdete do toho? Vyzkoušejte kompletní plán na 30 dní bez masa s více než 100 recepty.

BLOG: Ochránci zvířat, spojte síly
Fotografie: Andrew Henshaw/TheAustralian.com.au

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.