• Domů /
  • Aktuality
  • /
  • Jaká bude letošní zima podle zvířat?

Jaká bude letošní zima podle zvířat?

Ilustrační foto
Instagram

Příroda je všemocná. A ona moc dobře ví, jaká bude letošní zima. Pokud se ji naučíme správně vnímat, můžeme se spolehnout, že budeme v předpovědích přesnější, než kdejaký meteorolog.

A podle čeho se tedy v předpovědi řídit? Podle zvířat...

 Trvalé mrazy nás neminou, pokud pavouci tkají pavučiny přes sebe. Když se zvířata začnou stěhovat na jižní stranu hor anebo se drží poblíž lidských obydlí, přijde tuhá zima. Tuční zajíci a husy s huňatou srstí a peřím opět předpovídají velkou zimu. Stejně tak, pokud pozorujete vysoké krtince, mravenci si nosí do mraveniště hodně materiálu, jestliže se vyskytuje hodně žaludů anebo v listopadu některé stromy začnou kvést. 
Opak nastane, když zasněží už v říjnu, červenec i srpen jsou stejně teplé měsíce, nebo je srpen dokonce teplejší. Dále o mírné zimě svědčí malá úroda hub. A když v říjnu spadne všechno listí, teplota se skoro nedostane pod nulu, ale přijde hodně srážek. 

Jaká bude letošní zima podle zvířat?
Ilustrační foto
Instagram

A jaká bude tedy ta letošní?
Podle srsti zvířat se můžeme těšit na opravdovou zimu. Jeleni mají hustou srst, stejně jako psi a kočky, které žijí venku i divočáci prý mají letos hodně štětin. Podle odborníků jsou i ptáci připraveni na zimu, mají krásné peří. Včely zase pečlivě zavoskované plástve. Podle znalců se ale nemusíme bát sněhových kalamit. Vysoká zvěř začala volně migrovat a nedrží se okolo svých krmelců, což značí, že se nemusíme v blízké době bát silných sněhových přívalů. 
Sílu zimy lze také pozorovat na apetitu domácích zvířat. To by ale podle těch mých musela příjít Sibiř.laugh 

Barbara Vávrováheart
 

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.