Když pejsci stonají aneb 5 důkazů, že vás pojištění vytáhne z bryndy

Vnímáte pojištění jako další způsob, jak vytáhnout ze starostlivých majitelů zvířat peníze? Může se to tak zdát, dokud si váš pejsek nehne páteří nebo ho nepotrhá cizí pes. Nechceme vás rozhodně strašit! Ale přimět vás k zamyšlení, že pojištění zvířete není vlastně tak marné, nám rozhodně přišlo jako dobrý nápad.

Vnímáte pojištění jako další způsob, jak vytáhnout ze starostlivých majitelů zvířat peníze? Může se to tak zdát, dokud si váš pejsek nehne páteří nebo ho nepotrhá cizí pes. Nechceme vás rozhodně strašit! Ale přimět vás k zamyšlení, že pojištění zvířete není vlastně tak marné, nám rozhodně přišlo jako dobrý nápad.

Rozkošní nešikové

Všichni pejskové si vykračují prostorem jako páni tvorstva. Aby ne. V přírodě jsou mnohem méně neohrabaní než lidé, kteří mají každou chvíli vypíchnuté oko větvičkou nebo na botě bobek. Avšak ani jim se nevyhýbají nehody a přešlapy. To si váš neohrožený Punťa takhle běží pro míček, v zemi je díra, se kterou nepočítal, i když ji tam před hodinou vyhloubil, a průšvih je na světě. Pak nerozhoduje, jak čistokrevného nebo vitálního psa máte. Je mu ouvej a musíte se o něj postarat.

Veterina AKA Las Vegas

Na české zdravotnictví si sice můžete stěžovat, ale pokud by nás lidské zdraví stálo tolik jako to zvířecí, asi bychom raději při prvních komplikacích odešli zemřít do nejbližší popelnice. Jít s nemocným psem na veterinu je jako návštěva Las Vegas - šli jste tam s nejlepšími možnými úmysly, netušíte, co se to stalo a v peněžence máte prázdno jako pes v misce po večeři.

Než pojištění psa zavrhnete, pojďme si říct, že třeba operace kloubu vyjde u labradora na zhruba 20 tisíc. A to samozřejmě nejsou konečné výdaje. A berme to, že je to ta lepší varianta. Pokud váš pes začne trpět chronickými problémy, aniž byste ho pojistili tehdy, když byl ještě zdravý, rozjeďte raději nějaký úspěšný business, protože výdaje se vyšplhají na další desítky až stovky tisíc

Spokojenost zvířete

Můžete taky namítnout, že pojišťovny často diktují nesmyslné podmínky (například psa jde za poměrně výhodnou cenu pojistit do určitého věku života apod.). Na druhou stranu, taky se musí chránit před nezodpovědnými majitely. Takže vás například nepojistí, když jste z vašeho zvířete udělali cvalíka, který se zákonitě dřív nebo později rozpadne, nebo si pořídili štěně od špatného chovatele. Ale to je snad nasnadě. Taky nečekejte, že za vás uhradí preventivní léčbu (očkování), léčbu vrozených vad (proto je štěně z množírny tak levné - prohnete se až později na veterině) nebo březost. Pokud na tohle nemáte, možná jste si měli pořídit vycpaného Medvídka Pú a ne pejska.

Nejčastější úrazy

Jen aby bylo jasno, co nejčastěji pojišťovny hradí - přetržený vaz v koleni, pochroumanou páteř, zánět dělohy, otravu, vyoperování cizího předmětu z břicha a zranění po rvačce se psy. Doufáme jen, že se teď netváříte, že váš pes nikdy nesežral nic na ulici a ani si nevyměnil nenávistné pohledy s psím sousedem. I když jste nejzodpovědnější pejskař na světě, pitomci a nešťastné náhody se nevyhýbají ani těm s nejčistší karmou. A když nebudete mít na zaplacení, jak se svému drahouškovi ráno kouknete do čumáku? 

Neutrácíte za větší zbytečnosti?

Pojištění psa vyjde zpravidla na pár stovek měsíčně. Je to pro vás částka, kterou za týden utratíte za jídlo? Možná ano. Nicméně i tak si troufneme tvrdit, že i jenom při nevinné návštěvě zverimexu utratí člověk víc za pamlsky, bez kterých by se pes nejspíš obešel. Nebo stačí oželet jednu večeři ve dvou. Na veterině vám pak nebudou muset dávat umělé dýchání, když uslyšíte částku za život vašeho miláčka. A to se vyplatí!

Tagy: