• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Bojovník Gabriel hledá své vysněné doma

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Bojovník Gabriel hledá své vysněné doma

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Bojovník Gabriel hledá své vysněné doma
Gabrielek už má snad všechno zlé za sebou a tak se rozhlíží po novém domově.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Seriál KREJZOVI je v plném proudu a díky nim se můžeme podívat do dalšího útulku, který pečuje o naše zvířecí přátele. Každých 14 dní totiž s projektem Krejzovi pomáhají navštíví jeden útulek, azyl nebo dočasnou péči a ukážou vám několik jejich chlupatých svěřenců, kteří hledají domov.

Tentokrát se s kamerou zastavili v Kočičím útulku Alfonz Úmonín, kde mají v péči zdravé i těžce nemocné kočky a kocoury. Z toho důvodu u některých nabízí jen tzv. virtuální adopci. To znamená, že pokud si kočičku vyberete, uzavřete adopční smlouvu na dálku, na základě které jí budete přispívat na krmivo a veterinární péči. Z útulku vám na oplátku budou chodit fotky a zprávy o tom, jak se kočičí krasavici daří a jak probíhá její léčba.

K adopci je i odrostlé koťátko jménem Gabriel. Gabrielka našli koncem prosince v Umoníně s ošklivým poraněním na přední tlapce. Nejspíš se jedná o zranění od psa, přesnou příčinu už ale nikdo nezjistí. Gabrielův stav byl velmi vážný, kvůli zánětu v kosti mu neustále hrozí amputace tlapky. Díky antibiotikům to ale vypadá, že o ni nakonec nepřijde, léčba však ještě chvíli potrvá. Kocourek je ale statečný pacient a i přes bolavou tlapku se mazlí a přátelí s každým, kdo projeví zájem.

Chcete dát Gabrielkovi domov? Můžete se s útulkem spojit na emailu alfonzumonin@seznam.cz nebo na telefonním čísle 607 734 638. Pokud byste se chtěli na kočičí obyvatele útulku v Umoníně osobně podívat, zastihnete je od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou odpolední v areálu společnosti MATALCOM Kutná Hora, a.s. Jako u každého útulku je lepší se nejprve na návštěvě domluvit. Pracovníci útulku totiž pomáhají i s kastračním programem pouličních koček, takže vyjíždí do terénu.

Děkujeme všem, kteří chtějí pomoci zvířatům hledající domov nebo přispívají na péči o ty, které trápí nemoci či zranění. Věříme, že každé zvíře si zaslouží druhou šanci.

 

Gabriela Zvonková

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Bojovník Gabriel hledá své vysněné doma
Gabrielovo zranění bylo velmi vážné, kocourek je ale velký bojovní a tak to vypadá, že o packu nepřijde.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?