• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Krasavice Cindy hledá pomocnou tlapku, najde ji u vás?

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Krasavice Cindy hledá pomocnou tlapku, najde ji u vás?

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Krasavice Cindy hledá pomocnou tlapku, najde ji u vás?
Cindy měla štěstí v neštěstí. Po smrti paničky se dostala do útulku, kde jí zjistili vážné onemocnění a díky lékům jí tak prodloužili život.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Seriál KREJZOVI je v plném proudu a díky nim se můžeme podívat do dalšího útulku, který pečuje o naše zvířecí přátele. Každých 14 dní totiž s projektem Krejzovi pomáhají navštíví jeden útulek, azyl nebo dočasnou péči a ukážou vám několik jejich chlupatých svěřenců, kteří hledají domov.

Tentokrát se s kamerou zastavili v Kočičím útulku Alfonz Úmonín, kde mají v péči zdravé i těžce nemocné kočky a kocoury. Z toho důvodu u některých nabízí jen tzv. virtuální adopci. To znamená, že pokud si kočičku vyberete, uzavřete adopční smlouvu na dálku, na základě které jí budete přispívat na krmivo a veterinární péči. Z útulku vám na oplátku budou chodit fotky a zprávy o tom, jak se kočičí krasavici daří a jak probíhá její léčba.

To je případ i devítileté Cindy, která se do útulku dostala po smrti své paničky. Cindy je mainská mývalí kočka, což znamená, že vypadá jako pravá kočičí královna. Bohužel jí veterinář diagnostikoval kardiomiopatii, kvůli které musí dostávat dvakrát denně léky na srdíčko. Bez nich by Cindy nepřežila. Z toho důvodu můžete Cindy adoptovat virtuálně a přispět tak na její léčbu i péči o krásný kožíšek.

Pokud vás Cindy okouzlila (a my se tomu vůbec nedivíme), můžete se s útulkem spojit na emailu alfonzumonin@seznam.cz nebo na telefonním čísle 607 734 638. Pokud byste se chtěli na kočičí obyvatele útulku v Umoníně osobně podívat, zastihnete je od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou odpolední v areálu společnosti MATALCOM Kutná Hora, a.s. Jako u každého útulku je lepší se nejprve na návštěvě domluvit. Pracovníci útulku totiž pomáhají i s kastračním programem pouličních koček, takže vyjíždí do terénu.

Děkujeme všem, kteří chtějí pomoci zvířatům hledající domov nebo přispívají na péči o ty, které trápí nemoci či zranění. Věříme, že každé zvíře si zaslouží druhou šanci.

 

Gabriela Zvonková

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Krasavice Cindy hledá pomocnou tlapku, najde ji u vás?
Cindy z Umonína.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?