• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Labrador s bíglem v jednom, to je kombinace snů. A to je Čagin

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Labrador s bíglem v jednom, to je kombinace snů. A to je Čagin

Krejzovi pomáhají vám už snad ani nemusíme představovat. Společně s Kairou Kateřinou Hrachovcovou, oblíbenou herečkou ze seriálu a milovnicí zvířat, Prima Mazlíček pomáhá azylům, dočaskářům i útulkům. Snažíme se najít nové domovy jejich svěřencům, kteří v životě neměli moc štěstí.

Tento víkend se zaměříme na soukromý útulek Dogpoit. Dogpoint o. p. s. pomáhá opuštěným a týraným pejskům nejen nacházet domov, ale také je na tento "nový" život připravit. Útulek těmto psům poskytne dočasný azyl, zahrne je svou péčí a pomůže jim s resocializací a přípravou na začlenění do nových rodin. Ani pak ale jejich práce nekončí. Novým majitelům se snaží být oporou a s případnými komplikacemi pomáhat.

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Labrador s bíglem v jednom, to je kombinace snů. A to je Čagin
Když už se na něho usmálo štěstí a získal domov. Novému páníčkovi se zdravotně přitížilo a Čagina opustil
útulek Dogpoint

V jejich péči je i devítiletý ČAGIN. Velikost a povahu zdědil od bígla, žravost má po labradorovi, chodí pěkně na vodítku, byl zvyklý žít venku a bafat za plotem. Potřebuje svůj klid, vlídné zacházení a nedělit se o přízeň páníčka s dětmi nebo jinými psy.
Čagin je dobrák, ale nejdřív vyžaduje klid a čas na získání důvěry. Osud mu ale hází klacky pod nohy a když už to vypadá na happyend, něco se pokazí.


Do útulku se dostal v roce 2016. Tehdy hledal nový domov, protože v tom původním cenil zuby na malé dítě. Věděli, že adopce bude problém, protože s Čaginem to není láska na první pohled. Čagin potřebuje čas a osobní prostor. První 2 dny se  tvářil zle, pak se osmělil a odhalil svou pohodářskou duši. A jednoho dne přišel člověk, který dal Čaginovi to, co potřeboval, a našel v něm skvělého parťáka. Vypadalo to na lásku na celý život.


Celé 3 roky si Čagin šťastně žil v novém domově, ale pak se najednou zhoršil páníčkův zdravotní stav a Čagin přijel na chvíli do útulku Dogpoint na hlídání. Zase na ně nejdřív pouštěl hrůzu, ale už odpoledne z něj byl ten starý dobrý pohodář, jakého znali. O 2 týdny později zazvonil telefon – „Přijeďte, Čagin zůstal sám na zahradě, páníček už se mu nevrátí“.
A tak je znovu v útulku, ale všichni doufají, že ještě jednou najde tak dobrého páníčka, se kterým si bude rozumět.

Kontakt: Dogpoint, o.p.s.: +420 607 018 218.

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Labrador s bíglem v jednom, to je kombinace snů. A to je Čagin
Čagin je dobrák, ale nejdřív potřebuje klid a čas na získání důvěry.
útulek Dogpoint

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?