• Domů /
 • články a pořady
 • /
 • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Matador útulku Thor. Pomůžete pitbullovi s jemnou duší prolomit prokletí?

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Matador útulku Thor. Pomůžete pitbullovi s jemnou duší prolomit prokletí?

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Matador útulku Thor. Pomůžete pitbullovi s jemnou duší prolomit prokletí?
útulek Trója

Už v minulých týdnech jsme vám představili projekt KREJZOVI POMÁHAJÍ, jehož patronkou se stala Kateřina Kaira Hrachovcová. Je přesvědčená, že díky této akci se zrodí nová láska na celý život.

„Věřím, že se lidi zapojí a nějakému zvířátku u sebe poskytnou nový domov. Jinak bych do toho nešla. Věřím, že každý z nás, kteří v tom jsme a podílíme se na tom, že tomu dáme ze sebe to nejlepší. Není to jen na efekt. Je za tím spousta práce, času, který, je vzácný, a vím, že ti mazlíčci určitě najdou domov. Moc si to přeju.“ KKH.

Nejstarší obyvatel útulku Thor-Vincent, už pět let čeká v kotci na své nové “doma“. Nenechte se zmást drsnou vizáží a pár šedinami na čumáku. S jedenáctiletým křížencem pitbulla se život nemazlil. Rád by vám o něm něco řekl: 


"V životě mě moc štěstí nepotkalo, nikdy jsem neměl svůj vlastní pelíšek ani milující rodinu,kterou si zaslouží každý pejsek. Většinu svého života jsem prožil mezi bezdomovci. Jsem kříženec pitbulla. Ač je mi asi jedenáct let, jsem velice aktivní pejsek a na procházky s tebou se vyloženě těším. Miluji lidi, nechám si i od cizího sáhnout do tlamy, podívat na zoubky a neublížím. Rád bych bydlel v baráčku se zahrádkou, chodil s tebou na procházky a večer ti ležel u nohou a dělal ti společníka. Vážím cca 35 kilogramů a mám stále sílu. Nejsem štěně a už mám nějaké vady na kráse. Od narození mám mírný předkus a v poslední době se mi udělala tuková bulka na zádech.

Když se dostanu konečně ven, jsem, tak jsem z radosti neposeda a zpočátku roztěkaný, toužím po hlazení, běhání, vše očuchat. Po vyvenčení a trochu pohybu, si postupně začínám vzpomínat na povely: sedni, lehni, ke mně a dej pac. Pro piškotek a mňamku se snažím je splnit. To víte, už jsem v kotci něco zapomněl. Na vodítku trošku tahám. Ale řekněte sami, který pejsek by netahal po dnech, měsících strávených v kotci. Stále marně doufám, že se domova dočkám."

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Matador útulku Thor. Pomůžete pitbullovi s jemnou duší prolomit prokletí?
útulek Trója

I přes peripetie života na něj Thor nezanevřel. Naopak je plný euforie a nadšení, miluje hlazení. Absolutně popírá přírodní zákony. Tady je věk opravdu jen číslo. K nějaké podobně založené psí kamarádce by se hodil, ostatní zvířecí parťáky ale rád nemá. To samé platí o malých dětech, které jsou často nevyzpytatelné. Lidi ale ve svém okolí potřebuje a upřímně je zbožňuje. 

 • Hodí se k dětemno
 • Kočičí kamarádno
 • K jiným psům: fenkyyes, psino
 • Pro začátečníkyno
 • Na zahraduyes
 • Do bytuyes
 • Pro aktivní majiteleyes
 • Věk: 11  let

Evidenční číslo: 2173/2014

Útulek Trója: V Zámcích 56, Praha 8 
Telefon: 222025917, 222025916

 

Barbara Vávrováheart

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.