• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Mazlivá Koblížka by chtěla do společného domova s kamarádkou Vdolkou

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Mazlivá Koblížka by chtěla do společného domova s kamarádkou Vdolkou

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Mazlivá Koblížka by chtěla do společného domova s kamarádkou Vdolkou
Koblížka vyhlíží nový domov pro sebe a pro kamarádku Vdolku.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Seriál KREJZOVI je v plném proudu a díky nim se můžeme podívat do dalšího útulku, který pečuje o naše zvířecí přátele. Každých 14 dní totiž s projektem Krejzovi pomáhají navštíví jeden útulek, azyl nebo dočasnou péči a ukážou vám několik jejich chlupatých svěřenců, kteří hledají domov.

Tentokrát se s kamerou zastavili v Kočičím útulku Alfonz Úmonín, kde mají v péči zdravé i těžce nemocné kočky a kocoury. Z toho důvodu u některých nabízí jen tzv. virtuální adopci. To znamená, že pokud si kočičku vyberete, uzavřete adopční smlouvu na dálku, na základě které jí budete přispívat na krmivo a veterinární péči. Z útulku vám na oplátku budou chodit fotky a zprávy o tom, jak se kočičí krasavici daří a jak probíhá její léčba.

Nový domov vyhlíží z oken umonínského útulku i Koblížka s Vdolkou. Tyhle dvě kočičky přišly spolu po úmrtí majitele. Pětiletá Koblížka je velký mazel a dokáže si vašeho hlazení užívat klidně celý den. Oproti tomu Vdolka, které je už třináct let, nejradši prohání plyšové myšky a hraje si se svou kočičí parťačkou. Vdolka bohužel přišla o všechny zuby, takže dává přednost kapsičkám nebo konzervám. Na chuti k jídlu jí to ale neubralo.

Chcete dám Koblížce a Vdolce takový domov, jaký si zaslouží? Můžete se s útulkem spojit na emailu alfonzumonin@seznam.cz nebo na telefonním čísle 607 734 638. Pokud byste se chtěli na kočičí obyvatele útulku v Umoníně osobně podívat, zastihnete je od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou odpolední v areálu společnosti MATALCOM Kutná Hora, a.s. Jako u každého útulku je lepší se nejprve na návštěvě domluvit. Pracovníci útulku totiž pomáhají i s kastračním programem pouličních koček, takže vyjíždí do terénu.

Děkujeme všem, kteří chtějí pomoci zvířatům hledající domov nebo přispívají na péči o ty, které trápí nemoci či zranění. Věříme, že každé zvíře si zaslouží druhou šanci.

 

Gabriela Zvonková

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Mazlivá Koblížka by chtěla do společného domova s kamarádkou Vdolkou
Babička Vdolka by ráda s Koblížkou do nového domova. Najde ho u vás?
Kočičí útulek Alfonz Umonín

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.