• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • KREJZOVI POMÁHAJÍ: Trojnožka Nezdík čeká v útulku na svého člověka

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Trojnožka Nezdík čeká v útulku na svého člověka

KREJZOVI POMÁHAJÍ: Trojnožka Nezdík čeká v útulku na svého člověka
Nezdík je milovník jídla a mazlení.
Kočičí útulek Alfonz Umonín

Seriál KREJZOVI je v plném proudu a díky nim se můžeme podívat do dalšího útulku, který pečuje o naše zvířecí přátele. Každých 14 dní totiž s projektem Krejzovi pomáhají navštíví jeden útulek, azyl nebo dočasnou péči a ukážou vám několik jejich chlupatých svěřenců, kteří hledají domov.

Tentokrát se s kamerou zastavili v Kočičím útulku Alfonz Úmonín, kde mají v péči zdravé i těžce nemocné kočky a kocoury. Z toho důvodu u některých nabízí jen tzv. virtuální adopci. To znamená, že pokud si kočičku vyberete, uzavřete adopční smlouvu na dálku, na základě které jí budete přispívat na krmivo a veterinární péči. Z útulku vám na oplátku budou chodit fotky a zprávy o tom, jak se kočičí krasavici daří a jak probíhá její léčba.

V útulku najdete i Nezdíka, černobílého krasavce, kterému jsou odhadem čtyři roky. Nezdík sám je veliký mazel, i když život se s ním rozhodně nemazlil. Přišel o levou zadní packu a tak si po třech přihopkal k lidem o pomoc. Zbyl mu z ní jen pahýl, který mu bude v brzké době úplně odstraněn, protože Nezdíkovi zbytečně překáží. Hned potom by Nezdík rád odhopkal do nového domova, kde by se měli připravit na to, že je to velký jedlík a má rád lidskou náruč. Zkrátka ideální rodinný mazlíček.

Rádi byste měli Nezdíka doma? Můžete se s útulkem spojit na emailu alfonzumonin@seznam.cz nebo na telefonním čísle 607 734 638. Pokud byste se chtěli na kočičí obyvatele útulku v Umoníně osobně podívat, zastihnete je od pondělí do pátku mezi devátou a šestnáctou hodinou odpolední v areálu společnosti MATALCOM Kutná Hora, a.s. Jako u každého útulku je lepší se nejprve na návštěvě domluvit. Pracovníci útulku totiž pomáhají i s kastračním programem pouličních koček, takže vyjíždí do terénu.

Děkujeme všem, kteří chtějí pomoci zvířatům hledající domov nebo přispívají na péči o ty, které trápí nemoci či zranění. Věříme, že každé zvíře si zaslouží druhou šanci.

 

Gabriela Zvonková

 

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.