• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • „Něco s tím udělejte.“ Jak může Prima Mazlíček pomoci?

„Něco s tím udělejte.“ Jak může Prima Mazlíček pomoci?

„Něco s tím udělejte.“ Jak může Prima Mazlíček pomoci?

„Slyším každý den, jak ten pes naříká. Tak s tím prosím něco udělejte.“ Takhle končí každý druhý podnět, který obdržíme na emailu, přes Mapu Naděje nebo na sociálních sítích. Takhle to ale nefunguje. A my vám chceme vysvětlit, proč.

Prima Mazlíček vznikl jako platforma pro zvířata všeho druhu. Snažíme se jim pomoci, informovat o nich a o tom, co potřebují, vyvíjet další projekty, které působnost Mazlíčka rozvíjejí dál a dál a také pomáhat těm, kteří pomoci zvířatům zasvětili svůj život.

Nejsme ale všemocní a nemáme pravomoc odebrat zvíře z nevhodných podmínek, vyšetřit případ, o kterém víte z doslechu nebo udělat něco s tím, že váš soused bije svého psa.

V první řadě je totiž potřeba, abyste jednali vy sami. Vy o případu víte nejvíce informací, vy jste případným očitým svědkem týrání a vy proto můžete (pokud jde o týrání, pak i musíte) nahlásit věc správním orgánům - policii, KVS a odboru životního prostředí. Rady jak postupovat si můžete přečíst ZDE

Slyšeli jste, že zmíněné orgány v některém z případů nepomohly? Pak je potřeba udělat vše pro to, aby k tomu tentokrát nedošlo. Je proto nutné operovat s důkazy, které jsou důvěryhodné a s informacemi, které jsou podložené.

Podnikli jste všechny potřebné kroky a situace se nezměnila? Pak jsme tu my, abychom se probrali materiály, zprávami od zmíněných orgánů a vyslali do terénu naše reportéry. To ale můžeme udělat jen na základě konkrétních a věrohodných důkazů.

Bohužel nemáme kapacitu na to, abychom na každý podnět, který končí větou "něco s tím udělejte" reagovali tím, že se rozjedeme do všech koutů republiky a zabývali se informací z doslechu nebo stížností na souseda.

V první řadě je třeba jednat. To ale můžete i vy sami. Zvířata potřebují, abyste jednali, protože zatímco vy budete čekat, až to udělá někdo jiný, ona se pomoci dočkat už nemusí. Pokud nevíte, co dělat nebo na koho se obrátit, rádi vám poradíme. Ale nemůžeme jednat za vás.

Děkujeme, že vám zvířata nejsou lhostejná.

Prima Mazlíček

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.