• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Nenechte si ujít! Běhejme a pomáhejme útulkům v pražské Stromovce

Nenechte si ujít! Běhejme a pomáhejme útulkům v pražské Stromovce

Nenechte si ujít! Běhejme a pomáhejme útulkům v pražské Stromovce
Na každé akci je přítomen i hlavní maskot a rád si s vámi udělá fotku
Běhejme a pomáhejme útulkům

V minulém článku jsme vás lákali na akci Běhejme a pomáhejme útulkům, která se koná hned na 6 místech republiky. Právě máme za sebou Klášterec nad Ohří a před sebou pražskou Stromovku, ale nejen tu. Dále se poběží v Jablonci nad Nisou, Opavě, Brně a Plzni. 


Běhejme a pomáhejme útulkům zajelo do Klášterce nad Ohří už potřetí. Tentokrát se pomáhalo útulku Klášterec N. Ohří. Akce se konala v zámeckém parku, kde na běžce čekal 4 kilometrový úsek a pro chodce s pejsky, nebo dětmi trasa měřila 1.5 kilometru. Novinkou letos byla ukázka Hoopers, což je tak trochu jiné agility. Při něm se pes pohybuje hodně (na základě zvukových povelů)  a psovod málo. A nechyběla ani ukázka Bull sportu. Počasí se vydařilo a to platí i o celkové vybrané částce: 31 570 korun, která poputuje útulku. Mrknout můžete i do naší galerie, kde najdete fotky z akce.

Ale vy, kdo jste to měl daleko, nesmutněte! Čeká vás Stromovka. Minulý rok se zúčastnilo 2000 lidí a vybralo se krásných 200 tisíc korun. Letos se bude vybírat hned na 9 spolků. „Tato akce začala být mezi lidmi velmi populární, a proto se ji snažíme přivést na více míst České republiky. Pečlivě hlídáme, koho podpoříme. Snažíme se hlavně o to, aby spolky měly transparentní účty, viděli jsme, jak během roku hospodaří a měli zpětnou vazbu, jak peníze využily. V Praze se teď poběží hned pro 9 spolků a vždy chceme, aby se i oni zúčastnily akce. Lidé se tak s nimi mohou setkat osobně," říká organizátor akce Petr Sokolík. 

Nenechte si ujít! Běhejme a pomáhejme útulkům v pražské Stromovce
Ve Stromovce zazpívá Pavel Callta
Běhejme a pomáhejme útulkům

V Praze se můžete těšit na dva okruhy. Jeden 4 kilometrový pro běžce a druhý 1 kilometrový pro chodce anebo rekreační běžce.wink S sebou můžete vzít čtyřnohého parťáka, kočárek i partnera. Zúčastnit se mohou všechny věkové kategorie a pejsci všech ras a velikostí. Těšit se můžete na mnoho známých tváří. Akci často navštěvuje Patrície Solaříková, Zorka Hejdová, Michal Malátný, Milan Peroutka nebo třeba Pavel Callta. Ten mimochodem nedělní odpoledne zpestří svým zpěvem. Během navíc nic nekončí. Můžete si dát drink a koupit si třeba charitativní tričko, nebo náramek a popovídat si právě se spolky, na které se budou peníze vybírat. 


Nebude chybět ukázka dogdancingu, dogfrisbee, psích záchranářů a mnoho dalšího.
Tak neváhejte a vidíme se 26.5. ve Stromovce!

 

Nenechte si ujít! Běhejme a pomáhejme útulkům v pražské Stromovce
Akce je pro všechny pejsky bez rozdílu
Běhejme a pomáhejme útulkům

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.