• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Představte si, že můžete spát mezi lvy, tygry nebo třeba vlky

Představte si, že můžete spát mezi lvy, tygry nebo třeba vlky

Představte si, že můžete spát mezi lvy, tygry nebo třeba vlky
Lví pokoj. V rezervaci organizují třeba i svatby
Port Lympne Hotel & Reserve

Hotel, kde na vás skrze prosklená okna kouká lví rodinka. Jeden takový hotel se nachází v anglickém Kentu. Návštěvníci díky panoramatickým oknům koukají lvům přímo do tváře. Rodinka s třemi roztomilými lvíčaty obývá rezervaci, ve které najdete speciální hotel. Ten láká nejen na neopakovatelný zážitek a luxusní prostory, ale třeba i na chutnou kuchyni. Veškerá jídla jsou připravována z produktů vypěstovaných na tamní farmě a není problém dostat třeba i bezlepkovou pizzu. 

Pokud vám teď probíhá hlavou, že je to zvrhlý nápad, opak je pravdou. Celý projekt vznikl pod hlavičkou nadace The Aspinall Foundation, jejíž hlavním posláním je navracet ohrožené druhy zvířat zpět do přírody. Za 30 let existence se jim podařilo do přirozeného prostředí navrátit 8 nosorožců dvourohých, 12 hulmanů šedých, 90 hulmanů jávských, 33 gibonů stříbrných a 70 goril nížinných. Pro všechna zvířata se snaží v rezervaci vytvořit prostředí, které se co nejvíce podobá tomu pro ně vlastnímu. 

Představte si, že můžete spát mezi lvy, tygry nebo třeba vlky
Pes hyenový
Port Lympne Hotel & Reserve

Lvi vás ve speciálních apartmánech obklopují, když se koupete, spíte, jíte anebo sedíte u krbu. Stejně tak se můžete ubytovat v apartmánu, kde vám společnost udělají tygři nebo vlci. Můžete navštívit i safari park, ve kterém se starají o 760 zvířat, která mezi sebou čítají 78 různých druhů. O některých možná ani nevíte, že existují. Gorily, hyeny, lvi, žirafy, nosorožci, vlci, medvědi, pštrosi, tapíři, bizoni, koně, fosy, zebry, tygři, vikuně a mnoho a mnoho dalších. 

Pobyt ve lvím hotelu výjde pro dvě osoby na noc okolo 52 tisíc korun, není to zrovna levná záležitost. Pozitivní ale je, že tento výdělek slouží k tomu, aby rezervace mohla fungovat a dále pomáhat zvířatům. Pokud se ale člověk na lví pobyt necítí a chce se potkat se zvířaty na safari, může si do rezervace zajet a přespat i v klasickém hotelu, kde už ho noc nevyjde tak draho. 

Představte si, že můžete spát mezi lvy, tygry nebo třeba vlky
Tygří pokoj
Port Lympne Hotel & Reserve

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?