• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Soutěž o toho nejkrásnějšího voříška, to je Voříškiáda!

Soutěž o toho nejkrásnějšího voříška, to je Voříškiáda!

Letos se konal již dvanáctý ročník oblíbené Voříškiády. Soutěže, které se může zúčastnit jakýkoliv pejsek. Podmínky jsou jen dvě. Musí být voříškem a mít platný očkovací průkaz. Soutěží se ve třech kategoriích a kromě svého vzhledu pejsci předvádí i své dovednosti.

Ať už se jedná o povely: sedni, lehni, ukázku dogdancingu anebo třeba aportování párku. Všichni pejsci byli velice nadaní a většina z nich měla i těžký životní příběh. „Vzala jsem si ho z útulku, našla jsem ho u popelnic, odebrali ho alkoholikovi za týrání,“ všechny tyto věty během soutěže zazněly. Těžké to tak měla i odborná porota, která v jednotlivých kategoriích vybrala vždy tři vítěze. Z nich pak vzešla absolutní vítězka. Letos se jí stala jedenáctiměsíční Barunka z Pardubic. Tu její majitelka zachránila před utracením. „Našla jsem inzerát na facebooku, že má být utracena, pokud si ji nikdo nevezme. Tak jsem pro ni jela,“ svěřila se nám její majitelka.

Celý den bylo velmi chladné počasí, ale milovníky psů to neodradilo. Mohli se pokochat ukázkami psích sportů, jako například bull-sportů. Trenér Aleš Jarotek se svou fenkou, kříženkou bulteriéra a její kamarádkou, předvedli několik disciplín. Sám se k cvičení těchto plemen dostal, protože chtěl svou fenku zabavit a už u toho zůstal. Navíc případným zájemcům o bull - plemena dal několik vzácných rad.

Pokud někdo nechal mazlíčka doma, mohl mu přivést alespoň pelíšek, obojek, nějakou dobrotu anebo doplněk stravy pro jejich zdraví. Úplnou novinkou byla pasta z ostropestřce mariánského a kurkumy, která má pozitivní vliv na detoxikaci psího organismu.

 

Barbara Vávrováheart

Soutěž o toho nejkrásnějšího voříška, to je Voříškiáda!
Předsedou odborné poroty byl moderátor zpráv Karel Voříšek
TV Prima

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.