• Domů /
  • Aktuality
  • /
  • Soutěž s Krejzovými: Přinášíme vám rozhovor s majitelkou vítěze Bruna a to nejen o zkušenosti s natáčením

Soutěž s Krejzovými: Přinášíme vám rozhovor s majitelkou vítěze Bruna a to nejen o zkušenosti s natáčením

Bruno
Anna Peroutková

V listopadu loňského roku jsme ukončili soutěž s se seriálem Krejzovi. Deset nejúspěšnějších z vás dostalo šanci zahrát si s mazlíčkem přímo v seriálu. Fotky mazlíčků do soutěže poslalo okolo 5000 soutěžících.

Konkurence byla obrovská - agamy, krysy, křečci, morčata, králíčci, andulky, psi a kočky, hadi i pavouci a mnoho dalších.
Jak je vidět tak u vás ale stejně vítězí hlavně pejsci. Zástupce kočičího plemene máme ve vítězích jednoho. A to kocoura Matýska na 10. místě. 
Vítězem je ale bojovník Brunno.
Zástupce buldočků, který se popral se svým osudem. Desetiletý Brunno má invalidní vozík místo zadních nožiček, podle majitelky ale radost ze života neztratil.

Jeho příběh není úplně zalitý sluncem, ale je nesmírně inspirativní. Láska a trpělivost jeho majitelky také. Když Bruno ochrnul, bylo mu 4,5 roku.

„Stalo se to ze dne na den.Trpěl vrozenou degenerací pátěře. Měl vyhřezlou plotýnku a ta mu přeťala míchu. Veterinář nám řekl, že to nejde operovat a že možností je uspání," o tom ale majitelka, paní Anna ani chvíli nepřemýšlela. "Osm měsíců jsem s ním denně docházela na rehabilitace, zkoušeli jsme robotickou chůzi (na chodícím pásu ve vodní lázni) a já poctivě cvičila zadní nožky, aby mu neochably svaly. Rozchodit se to bohužel nepovedlo a museli jsme Bruna upoutat na vozíček," vzpomíná. „On má ale neskutečnou povahu, vůbec si neuvědomuje, že je nemocný. Moje kamarádka má pejska, kterému se stalo něco podobného a ten je na tom psychicky špatně, měl i deprese,“ doplňuje majitelka. 

Soutěž s Krejzovými: Přinášíme vám rozhovor s majitelkou vítěze Bruna a to nejen o zkušenosti s natáčením
Bruno
Anna Peroutková

„Není to jednoduché a vím, že si to každý dovolit nemůže. Já díky ochotě své partnerky mohla odejít z práce. Domluvily jsme se, že se o Bruna budu starat a zkusím dělat něco z domu. Teď šiju psí oblečky a obojky. S Brunem chodím totiž ven nejméně 5x denně a pomáhám mu čůrat. Sám to zvládne tak na 30%, což by mu způsobilo infekci a vážné až fatální následky.“ Paní Anna nám ale také potvrdila, že už 5,5 let nebyly u moře a kamkoliv po Čechách jedou, ptají se, zda mohou s pejskem. Vyhledávají i místa, kde Bruno v pohodě může drandit s vozíčkem. Byla jsem jedna z prvních, které se něco takového stalo, a proto se na mě obrací dost lidí s dotazy, co mají dělat, co pomáhá a co ne.

My jsme se proto rozhodli pro vás připravit další článek, na toto téma, s radami i tipy na to, co dělat přímo od paní Anny. 


Také nám přiznala, že když si Bruna před 10 lety vzala, došlo jí, že pochází nejspíš z množírna. „Asi to byla jedna z těch čistých, před deseti lety jsme o tom nic nevěděla, ale nechtěli nám ukázat maminku a tak postupem času, jsme si řekla, že to asi množírna byla. Možná i to je jeden z důvodů, proč se to Bruníkovi stalo,“ rozpovídala se Anna. 
Co se týkalo natáčení, byli oba – majitelka i pejsek, nadšení. „Všichni se chovali úžasně, Vanda Hybnerová i Martin Zounar s námi vtipkovali. „Každý chtěl Bruna krmit z cateringu, ale on je ještě ke všemu alergik, takže šunčičky si moc neužil.laugh Byla to super zkušenost, kterou se všude chlubím, i když náš největší herecký výkon bylo otevření dveří a věta: „Dobrý dne, pane doktore,“ i tak to bylo skvělé. A Bruno má velký talent. Jel scénu na čtyřikrát a vždy si pamatoval, odkud má začít,“ zavtipkovala majitelka. 

Barbara Vávrováheart

Soutěž s Krejzovými: Přinášíme vám rozhovor s majitelkou vítěze Bruna a to nejen o zkušenosti s natáčením
Z natáčení
Anna Peroutková

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.