• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů

Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů

Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů

Vánoce se blíží a ne každý si může dovolit dát jako dárek nový domov pejskovi nebo kočičce z útulku. Nicméně existuje způsob, jak můžete potěšit opuštěná zvířátka, aniž byste si je museli osvojit. Útulky totiž v prosinci pořádají akce, kterými se snaží kolem Vánoc zvířatům přítomnost milujícího páníčka vynahradit. Vybrali jsme pár takových akcí. Najdete tam útulek ve svém okolí, do kterého se zastavíte udělat dobrý skutek?

Adventní kalendář pro zvířata

Jde vlastně o převrácený adventní kalendář. Místo toho, abyste se každý den potěšili sladkostí a připomněli si tak, kolik dnů zbývá do Vánoc, připomenete si to tím, že se každý den jedné věci vzdáte ku prospěchu zvířat. Krabici nebo koš plný věcí pak můžete věnovat organizaci, která vám je nejsympatičtější. A výběr je opravdu velký! Pomoci můžete psům, kočkám i hospodářským zvířátkům. Podrobnější info najdete na stránkách pořadatele, tedy organizace O chlup líp. Začíná se 1. prosince, tak to nezapomeňte chytit hned od začátku!

Vánoční bazárek

Azyl pro hendikepovaná zvířátka a zvířata v nouzi Handipet Rescue pořádá ve svém obchůdku v pražských Nuslích Pet Heroes bazar, ve kterém si můžete pořídit něco hezkého za velmi příznivou cenu a ještě tím pomoci zvířátkům. Najdete tu rozmanitou nabídku oblečení, plyšáků, dekorací a mnoho dalšího. Azyl tu nezapomene ozdobit i vánoční stromeček, pod kterým můžete nechat azylantům nějaký dáreček.

Ježíšek v Dogpointu

Bydlíte směrem na východ od Prahy? Pak byste se rozhodně měli zastavit udělat psího Ježíška v Dogpointu u Kostelce nad Černými Lesy. Dva dny před Štědrým dnem od 10:00 do 15:00 si tu můžete udělat procházku zasněženým lesem s některým z ubytovaných psů, dát si něco na zahřátí a přivézt věci nejenom pro pejsky, ale taky pro ty, kteří dělají všechno pro to, aby našli svoje doma. Na facebookové stránce akce najdete seznam opravdu potřebných věcí i mile vylíčený plánovaný program.

Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů

Vánoční festiválek ve Zlíně

Útulek Zlín si připravil pro zvířátka i hodné lidi, kteří je chtějí podpořit, moc hezký vánoční večírek. Přineste vlastní dárky nebo si zakupte propagační předměty - to všechno zvířátkům pomůže. Navíc tu dostanete autogram od týmů PSG Berani Zlín a FC Fastav Zlín, občerstvit se můžete svařákem či sladkostí z Candy Shopu Zlín a k tomu si poslechnout hudební doprovod. Pořadatelé si pro vás připravili i malé vánoční překvapení!

Vánoce v kroměřížském útulku

Na Moravě ještě zůstaneme. 20. prosince budou slavit Vánoce v útulku pro psy Čápka a vy můžete s nimi. Přivítají dárky v podobě granulí, konzerv, kapsiček, pamlsků, piškotů a čisticích prostředků. Navíc můžete vzít ven některého z pejsků, kteří mnohdy přišli o své páníčky krutým způsobem… Vánoční venčení je tady již tradiční záležitostí a pejsci se už nemohou dočkat, až je přijdete pořádně vánočně pomazlit.

Vánoce s pejsky i kočičkami v Chrudimi

Vaše srdce bije stejně pro psy i kočky? Pak byste neměli 21. prosince chybět v útulku v Chrudimi. Kromě toho, že se od vás bude očekávat pořádná porce mazlení, si taky můžete dát prohlídku útulku, malé vánoční občerstvení a podpořit útulek koupením nějakého z dárkových předmětů.

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?