• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Svátek matek

Svátek matek

Svátek matek
Fotografie: Shutterstock.com

Taky svojí mamce koupíte bonboniéru mléčné čokolády? Mají krásné, fialové, ve tvaru srdce.

Ačkoliv ke zplození potřebujeme dva rodiče, tak jsou to maminky, které s námi sdílí svá těla. Nejen po dobu těhotenství, ale i při následném kojení. O kojení na veřejnosti se stále vedou bouřlivé debaty, ačkoliv většina lidí na veřejnosti kojeneckou výživu beze studu konzumuje. Nechápete? Já taky nechápala, protože kráva přeci mléko dává, Ema má mísu, ó my se máme. Ani po několika letech biologie na základní škole mě nenapadlo, že mléko a mléčné výrobky, všechny ty sýry, smetany, zmrzliny, jogurty a másla jsou vlastně mateřské mléko - výživa pro kojence! Když jsem ty informace objevila, cítila jsem se zrazená. Proč nás o tom nikdo pořádně neinformuje? Proč se to už dětem oznamuje, jako kdyby krávy dobrovolně vyráběly mléko pro lidi? Místo toho krávy množíme, jejich děti zabíjíme, abychom od zdevastovaných matek odsávali mateřské mléko, určené pro jejich děti! Tento cyklus jejich těla vydrží jen pětkrát. Pak se sníží tvorba jejich mateřského mléka pod úroveň, kdy se to lidem vyplatí, pošlou ji na jatka a místo ní přijde na řadu její dcera.

Někdy si představuji, jak to všechno začalo. Jak vypadal první člověk, kterého napadlo podojit krávu. Nebo se na ni rovnou přisál? Navíc mateřské mléko je složené na míru kojenci, tedy to kravské je určené na to, aby z malé krávy vyrostla velká kráva. Blíže složením lidskému je mléko opičí. Dali byste si sýr z opičího mléka?

Svátek matek
Fotografie: Shutterstock.com

Argument, že přebytek se musí podojit, jinak by se krávě vemeno zanítilo, je zcela lichý. Tak jsme si je vyšlechtili. Do mrzáků závislých na lidské „péči”. Žádný tvor na matce Zemi není ve své přirozené formě závislý na tom, aby ho člověk oplodňoval, dojil a jakkoliv jinak s ním manipuloval.

Věnujte prosím čas zamyšlení se a klidně se svojí mamkou, nad maminkami a potomky jiných druhů. Savci mají nejsilnější mateřské pouto, právě kvůli kojení. Pomyslete na všechny ty krávy a prasnice v těsných klecích s vyhřezlými pohlavními orgány od nekonečných porodů, abychom měli dost slaniny. Na psí maminky ve zrezivělých kotcích množíren, mámy ve vaječném průmyslu, které se nikdy nedočkají svých kuřátek…

A tím vším ubližujeme té hlavní hostitelce, se kterou jsme jedno tělo po celý náš život - matce Zemi. Vykašlete se na bonboniéru plnou kojenecké výživy pro telátka, oslavte svátek matek sdílením nových informací a nezapomeňte se přihlásit do Bezmléčné výzvy. Protože tvoje máma není kráva!

Svátek matek
Fotografie: Photograph: Andia/Getty Images

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.