• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka I.

Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka I.

Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka I.
Obezita není jen problémem nás lidí
charleylovesyou/ Instagram

Všichni bychom byli rádi, aby tu naši chlupáči s námi byli co nejdéle. Uděláme tak cokoliv, abychom je udrželi zdravými a šťastnými po celý jejich život. To obnáší i pravidelné zdravotní prohlídky a udržování zdravého životního stylu vašeho zvířecího parťáka. Na co se tedy zaměřit?

Kontrola hmotnosti
Obezita není jen problémem nás lidí. Stává se velkým problémem i u domácích mazlíčků. Může způsobit mnoho problémů a onemocnění jako jsou selhání srdce, rakovina, problémy s kůží, s páteří (plotýnkami) a mnoho dalších závažných chorob. Věnujte tedy patřičnou pozornost stravě vašeho mazlíčka, protože nesprávná strava může snížit délku jeho života. Někteří majitelé nemají povědomí o správných porcích krmiva pro svého mazlíčka a tak je nevědomky překrmují. Pokud se potřebujete poradit, jako správnou dávku krmiva podávat svému psovi, kočce, králíčkovi apod., obraťte se na výživové specialisty. Ti najdou nejlepší kombinaci pro vás, vašeho čtyřnohého parťáka i vaší peněženku.

Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka I.
“Jsme to, co jíme” platí nejen u lidí, ale i u našich zvířecích parťáků
ollie_p_bear/ Instagram

Výživa
“Jsme to, co jíme” platí nejen u lidí, ale i u našich zvířecích parťáků. Proto byste měli vybrat krmivo, které nejlépe vyhovuje potřebám vašeho psa/kočky/králíčka. Před tím, než vyberete konkrétní krmivo byste si měli podrobně přečíst jeho složení. Též je dobré dát na poručení zkušeného chovatele, který vám zasvěceně poradí, které krmivo je pro vašeho chlupáče vhodné. Jak správně přečíst údaje o složení a co je pro vašeho psa/kočku nejdůležitější se dočtete v našem článku. 

Společně strávený čas
Šťastné zvíře bude žít delší a spokojenější život, což ovlivní i jeho celkový zdravotní stav. Snažte se společně se svým mazlíčkem trávit co nejvíce času. Velmi to prospěje nejen vašemu parťákovi, ale i vám. Pokud je zvířátko ponecháváno často o samotě, může to hluboce ovlivnit jeho duševní rovnováhu a vést až k depresím. Zvíře může upadnout do letargie nebo se u něho naopak rozvine destruktivní chování. O svého mazlíčka byste se měli starat jako o člena rodiny. Domácí mazlíčci potřebují socializaci. Mluvte s nimi, choďte na procházky, hrajte se s nimi a mazlete, projevujte jim náklonost a pozornost, které vyžadují, a oni vám to oplatí bezpodmínečnou láskou. 

Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka I.
Častá samota zvířete může způsobit duševní nerovnováhu a vést až k depresím
a.i.motley/ Instagram

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.