• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • VIDEO: Další útoky na mláďata labutí? V Plzni tři zmizela a jedno uhynulo

VIDEO: Další útoky na mláďata labutí? V Plzni tři zmizela a jedno uhynulo

Mrtvé labutí mládě plovoucí na hladině – takový nález čekal na pracovníky plzeňské záchranné stanice v Plzni Bolevci u Seneckého rybníka. Minulý víkend se na místě odehrálo něco, co stálo labuťátko život. Podle pitevní zprávy totiž zemřelo násilnou smrtí.

Labutí pár, který překonal nebezpečnou trasu až k Seneckému rybníku, měl původně sedm mláďat. Tři zmizela a čtvrté našli záchranáři o víkendu mrtvé.

„Podle šetření na místě bylo zvíře uhynulé pouze několik hodin, což potvrdila i výpověď svědků, kteří všechna čtyři mláďata údajně viděli živá ještě v sobotu (10. 8. 2019) večer v 19:45,“ uvádí Zvíře v nouzi na sociálních sítích. „Na druhou stranu však v neděli (11. 8. 2019) ve12:30 plavala na Senečáku s rodiči už pouze tři mláďata! Z toho vyplývá, že k úhynu nalezeného mláděte muselo dojít v čase mezi sobotou 19:45 až nedělí 12:30.“

A rozhodně nešlo o přirozenou smrt. Podle pitvy odpovídá zranění v oblasti krční páteře velkému stisku nebo kousnutí. Další poranění pak bylo na levé straně u nohy. Pokud máte vy nebo vaši známí jakékoliv informace k tomu, co se mohlo o víkendu na Seneckém rybníku odehrát, kontaktujte plzeňskou záchrannou stanici (ptactvo@desop.cz) nebo nám napište na primamazlicek@iprima.cz. Děkujeme.

Jedná se o několikátý případ násilí spáchaném na labutích s následkem smrti během uplynulých měsíců. Na Šumpersku někdo otrávil mláďata a ubil k smrti jejich matku.

VIDEO: Další útoky na mláďata labutí? V Plzni tři zmizela a jedno uhynulo
Místo nálezu uhynulého labuťátka.
Zvíře v nouzi

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.