• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • VIDEO: Týrané štěně je po operaci. Má Sookie šanci na uzdravení?

VIDEO: Týrané štěně je po operaci. Má Sookie šanci na uzdravení?

Nářek zvířete zburcoval na začátku týdne obyvatele Krupky, kteří informovali policii. Plačící štěně, které se nemohlo pohnout, následně strážníci předali do péče pracovníků útulku AniDef. Sookie, jak štěně pojmenovali, byla ještě ten den hospitalizována na veterinární klinice v Praze.

„Utrpení psího miminka... bezbranné stvoření, čím mohlo asi tu lidskou bestii naštvat? Chtělo si hrát? Vyžadovalo pozornost nebo mělo hlad? To už se asi nedozvíme.. Jedno víme jistě.. Člověk neměl slitování, bez váhání malou psí holčičku uhodil nebo kopnul tak, že ji rozdrtil obratle a pak ji tam nechal ležet v bolestech skoro celý den...“ Tak začíná příspěvek o příjmu Sookie, který na sociálních sítích vyvolal vlnu solidarity.

VIDEO: Týrané štěně je po operaci. Má Sookie šanci na uzdravení?
Sookie po operaci na veterině.
AniDef - útulek Žim

Psí holčička podstoupila vyšetření na RTG i CT, které ukázalo dva rozdrcené obratle. Veterináři během operace narovnali páteřní kanál tak, aby měla mícha prostor pro regeneraci. „Naštěstí není mícha přerušená, jak jsme se obávali, hloubkovou citlivost ale stále nemá, prostě celá zadní polovina těla je necitlivá,“ popsal AniDef na svých stránkách. „Je inkontinentní, ale aspoň vyměšuje a nemusí se cévkovat. Bohužel je pro velké bolesti na silných opiátech,“ uvedl útulek po operaci Sookie.

Pár dní po zákroku už je Sookie plná života a aktuálně má nabídku na dočasnou péči, kam by měla odjet do konce týdne. Péče o ni bude však velmi náročná. Je třeba s ní 2x týdně dojíždět na rehabilitace, několikrát denně s ní doma cvičit a masírovat ji a pravidelně mazat kvůli opruzeninám. Vylučování zvládá naštěstí sama, ale je potřeba pomoci s močovým měchýřem. Pracovníci útulku věří, že i přes takhle těžký start do života čeká Sookie šťastný život – ať už cvičení a rehabilitace pomohou, nebo ne. V druhém případě by se totiž Sookie mohla už za pár měsíců prohánět s vozíčkem po zahradě svých nových majitelů.

Vteřiny naděje

Věděli jste, že za pouhých třicet vteřin na stránce "Vteřiny Naděje" přispějete na pomoc potřebným?