• Domů /
  • články a pořady
  • /
  • Záchranná stanice na Huslíku: Každodenní boj o život zvířat

Záchranná stanice na Huslíku: Každodenní boj o život zvířat

Nemocní, slabí, zranění, otrávení – to jsou nejčastější klienti Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Lidé na stanici pracují takřka nepřetržitě, protože zvířat, která potřebují jejich pomoc, je mnoho. Kromě výjezdů ke zraněným zvířatům si je přebírají i od lidí, kteří je do stanice sami přivezou. Jen za loňský rok přijali na Huslíku bezmála dva tisíce zvířat. Většina z nich přežila, ale stává se, že zranění je natolik vážné, že návrat do volné přírody je nemyslitelný. Taková zvířata pak na Huslíku zůstávají do konce života.

Co je příčinou takového množství zvířat, která se neobejdou bez profesionální pomoci pracovníků stanice? V drtivé většině je na vině člověk a jeho činnost. Proto se na Huslíku zaměřují také na vzdělávání a osvětu. Najdete tam krom jiného i ekocentrum, kde se pořádají přednášky a akce pro děti z mateřských i základních škol. Mohou se tam dozvědět, jaká zvířata v přírodě žijí, jak poznat, že zvíře potřebuje jejich pomoc nebo jaké nástrahy může nevědomky vytvořit člověk na volně žijící živočichy.

To všechno je velmi náročné a finanční možnosti ochránců přírody jsou velmi omezené. Proto bychom jim chtěli přispět, aby mohli dál pomáhat těm, kteří to nejvíc potřebují. Ptáčata, ježci, netopýři, srnci a velká spousta dalších volně žijících zvířat je odkázaná na jejich pomoc. My to víme a jejich práce si velmi ceníme. A proto vám děkujeme, že nám pomáháte pomáhat. Jen díky vám totiž můžeme přispět na provoz záchranné stanice na Huslíku, kde pracují lidé, kteří pro záchranu zvířat dokážou nemožné.

Jak na to? Za každého jednoho nového fanouška na našem facebookovém nebo instagramovém účtu Prima Mazlíčka věnujeme 1 korunu na záchranu zvířecího života. Chceme rozdat co nejvíce peněz všem. Pomůžete nám? Dosáhneme na půl milionu či milion lajků? Věříme, že to společně zvládneme! 

My s Britem pomáháme. Co vy?

Každá koruna se počítá! Staňte se fanouškem Facebook.com/PrimaMazlicek a přispějte tak na záchranu životů.