Alain Delon: Charismatický darebák, který bojuje za práva zvířat a chce umřít se svým psem

Autor Barbara Vávrová Vytvořeno před 22 dny
Alain Delon/facebook Alain Delon

Alain Delon/facebook Alain Delon

CDC/Barbara Andrews volné dílo

Alain Delon, nezkrotný modrooký rebel, kterému ve filmu hráli partnerky ty nejkrásnější ženy světa, a další miliony žen na něho obdivně koukaly za svých obýváků. V mládí byl za nevhodné chování vyloučen z římskokatolické školy, během služby u francouzského námořnictva strávil 11 měsíců ve vězení za nedodržování disciplíny a při vyšetřování drogového skandálu přiznal, že byl napojen na marseillskou mafii, jehož člena si zahrál i na stříbrném plátně ve filmu Borsalino. Ke svému synovi. Kterého má se zpěvačkou Nico, se nikdy nepřiznal. I když o malém Arim Delonova matka neměla pochyb, řekl: „buď Ari, nebo já.“ Delonova matka i tak Ariho adoptovala a tím z něho udělala Delonova nevlastního bratra. Tento charizmatický herec s vražedným pohledem, je zkrátka tak trochu „darebák“.

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Co byste do něho ale netipovali je neoblomná láska ke zvířatům. V roce 2018 se svěřil francouzskému časopisu Paris Match, že dnešní svět je mu odporný: „Nenávidím časy, v nichž žijeme, je mi z toho na zvracení. Lidé jsou falešní a vše se točí kolem peněz, takový svět opustím bez jakékoliv lítosti.“

Což však šokovalo, bylo jeho přání, že v chvíli, kdy bude umírat má domluvenou injekci i pro svému belgického ovčáka Louba. „Jestli začnu umírat dříve než on, veterinář ho ke mně přinese a dá mu injekci, která ho uspí. Odejdeme tak spolu, můj milovaný pes zemře v mém náručí. Dávám tomu přednost před situací, kdy by se Loubo utrápil k smrti u mého hrobu,“ prozradil Delon.

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Jeho láska ke zvířatům ho provází celý život. Má 5 stanic pro opuštěné kočky a psy. Svého veterináře poslal k případu fenky Mamby na Pyrenejský poloostrov, kde ji měli jen pro zábavu zapálit dva muži. Podařilo se ji zachránit a byla jako první pes připuštěna do soudní síně při řešení jejího případu. Kritizoval osudy psů, koček, medvědů a kožešinových zvířat, brutální postupy, kdy se zvířata zaživa trhají, jsou mučena nebo krutým způsobem obětována.

Jindy zase vyslal svou vlastní helikoptéru na záchranu kočky, které auto přejela tlapku. Třínohou kočku, se kterou teď spí v posteli u sebe doma ve Švýcarsku. Dělá jí společnost třínohý králík a dalších 8 psů.

Psi měl Alain od mala. Vzpomínal na svou první fenku, dobrmanku Galu, které jednou dal na zadek a zakřičel na ní. „Gala si sedla koukala na mě, věděl jsem, že brečí. V tu chvíli jsem vše pochopil a už se na psy jen usmívám,“ řekl v rozhovoru pro noviny The Siver TImes Delon.

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Alain Delon/ Facebook Alain Delon

Další jeho počinem byla snaha o prosazení psích advokátů. V roce 2010 se konalo referendum o tom, zda by týraná zvířata měla mít speciální advokáty, kteří by se jejich kauzami zabývali. „ Jsem rozhodně pro. Je třeba chopit se obhajoby zvířat a pochopit, že je-li někdo schopen mučit psa či jiné zvíře, je také schopen mučit lidskou bytost,“ potvrdil pro švýcarský deník Le Matin. Dále dodal, že je třeba chopit se obhajoby zvířat a pochopit, že je-li někdo schopen mučit psa či jiné zvíře, je také schopen mučit lidskou bytost.

Toto referendum nakonec i přes velké naděje neprošlo. Proti byla i vláda a hlavně se obyvatelé dotazovali: „Na kolik by tito právníci daňové poplatníky vyšli“? Naproti tomu Švýcarsko má jednu z nejpřísnějších legislativ zabývajících se péčí o zvířata.

Delon měl za svůj život 45 psů a nechal jim postavit i psí hřbitov, kde má vlastní hrobku. Po několika odvoláních dostal oficiální povolení, že tam může být pohřben, až přijde jeho den.

Podle herce je psí láska naprosto čistá a je to největší luxus. „Psi se nestarají o to, kdo jste. Je jim jedno, jestli jejich pán je bezdomovec, milují ho stejně. Myslíte, že moji psi vědí, že jsem Alain Delon? Je jim to úplně jedno.“

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Související
Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů