Prima Mazlíček

DÍL 92.: Jak funguje psí školka?

Autor Barbara Vávrová Vytvořeno před 2 měsíci

Psí školka Dogpark je vlastně takovým psím ekvivalentem lidské školky. Otevřená je denně od 7 do 19ti hodin, a proto pokud páníčci dlouho pracují, chlupáči se doma samotní trápí nebo třeba jen chcete pejskovi udělat radost zábavným dnem plným her a kamarádů, je to místo pro Vás.

Velkou částí dne je zde samozřejmě socializace ve smečce a kolektivní hry. Všechny hry probíhají pod zkušeným dozorem, který zároveň pejskům poskytuje řízenou socializaci, aby se všichni zúčastnění cítili bezpečně, pohodově a odnesli si pozitivní zkušenosti do svých dalších psích dnů. Doplňkový program se pejskům obvykle staví na míru – podle smečky i podle jednotlivce. Není tedy přesně daný harmonogram, nicméně níže máte malý náhled do individuálních činností, které si pejsci v Dogparku mohou vyzkoušet.

Psí školka Dogpark

Psí školka Dogpark

Prima Mazlíček

Denní aktivity pejsků dle jejich preferencí, zkušeností či potřeby:* motivační a přivolávací hry* provozní poslušnost (reakce na jméno, kontrola na jídlo, výdrže apod.)* základní OBEDIENCE (cílem obedience je naučit psa spolupracovat s psovodem, zadané cviky pes musí vykonávat radostně a zároveň přesně.)* základ AGILITY a správného skoku (sport, ve kterém jde o nejrychlejší překonání dráhy v určitý čas)* balanční cvičení* PULLER trénink a základy coursingu (zájem o střapec, navádění)* základy NOSEWORKU ( „práce nosem“ . Jedná se o úplně nový psí sport, který vychází z nejpřirozenější schopnosti všech psů – čichu)* HERSENWERK (mrkněte na náš pořad, tam se dozvíte více)* pevné hlavolamy, opičí dráhy, překážky pro strašpytlíky a podobně.

Činností je opravdu mnoho a v Dogparku je uzpůsobují na míru každému psovi. Často zde pracují i s bázlivými zvířaty nebo se psy trpící separační úzkostí a jinými psychickými problémy. Některé stupně jdou řešit na klasických či socializačních školkách, jiné případy vyžadují například individuální lekce za přítomnosti (a spolupráce) páníčka. A pokud je to pro pejska zatím příliš náročné, v Dogparku Vám velmi rádi alespoň poradí do začátku. Konzultace na jakékoliv téma jsou zde vždy vítány.

Je potřeba zmínit, že jelikož je školka součástí psího hotelu, platí zde samozřejmě stejná přijímací kritéria (nutné očkování, odčervení, povinná zkušební návštěva a snášenlivost psa). Psí školka Dogpark je vhodná pro každého přátelského pejska, kterému vyhovuje soužití v různorodé skupině psů. Ať už jde o nezkušené štěňátko, bláznivého puberťáka nebo rozvážného starouška. Ke každému se zde přistupuje s láskou a péčí, kterou si naši chlupatí kamarádi bezpochyby zaslouží!

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů