Prima Mazlíček

DÍL 95.: Co je to Hersenwerk vám ukáže vítěz letní soutěže Bond

Autor Barbara Vávrová Vytvořeno před 2 měsíci

Tento týden vás našim minipořad provedou výherci letní fotosoutěže. Předvedou vám novinku na psím trhu. A to je metoda Hersenwerk, původem z Holandska. A Bondík je navíc i prosincovou hvězdou charitativního kalendáře. Takzvaný Placatý kalendář je autorskou prací jeho majitele a už se podařilo vybrat přes 20 tisíc korun na pomoc buldočkům. Pokud byste rádi měli kalendář doma i vy, stačí kliknout zde.

Placatý kalendář

Placatý kalendář

O této metodě se povídalo i na psí konferenci pro lidi Pejskáriu.

Bondík se svými majiteli

Bondík se svými majiteli

Prima Mazlíček

Hersenwerk je v psí komunitě zatím vcelku nový, neoposlouchaný termín a koncept. Ač se začal vyvíjet již před 15ti lety v Holandsku, k nám do České republiky se dostal až v roce 2014. Mezi širokou veřejnost se zatím teprve dobývá.

Co to vlastně ten Hersenwerk je?
Doslovný překlad z holandštiny je „práce mozkem“, což může ovšem být malinko zavádějící. Hersenwerk se totiž výrazně liší tím, že nejde o práci a výkon, ale o relaxaci a mentální stimulaci. Prakticky se jedná o takovou komunikačně terapeutickou metodu, která umožňuje pejskovi využít jeho nejpřirozenější způsob uvolnění a to pomocí čichu. Zároveň nabízí páníčkům ideální možnost naučit se vnímat a číst řeč těla psa, vypozorovat různé odchylky v jeho chování a pokusit se mu tak lépe porozumět.Hersenwerk využívá hlavolámky na míru jako nástroj k nalezení spokojenosti, klidu, soustředění, sebeovládání a relaxu psa.

Při čichání totiž probíhají určité fyziologické procesy v tělíčku zvířete (stimulace všech smyslů a celého nervového systému), které napomáhají k jeho celkovému zklidnění. Proto je pak pro spoustu pejsků jednodušší se v uvolněném stavu učit novým podnětům nebo se vypořádat se stresem či strachem. Hersenwerk se tak může stát i významnou berličkou při řešení separační úzkosti a diskomfortu v nepříjemném prostředí (veterina, dopravní prostředek atd.). V neposlední řadě Hersenwerk prohlubuje a utužuje náš vzájemný vztah s pejskem.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů