Prima Mazlíček

DÍL 98.: I absolutní vítězka soutěže Růženka si vyzkoušela Hersenwerk

Autor Barbara Vávrová Vytvořeno před 2 měsíci

Absolutní vítězka Růženka si zkusila Hersenwerk a ani to, že nemá očičko nebylo překážkou.

Na Hersenwerku po pejsky je krásné to, že nemusíte mít žádné speciální vybavení. Materiál na psí hlavolamy je všude kolem nás a vůbec není drahý. Na lekcích s poradci se mimo jiné naučíte, z čeho vyrábět domácí hlavolamy. Bezpečí je totiž na prvním místě a i zde se musí dodržovat určitá pravidla.

Hlavolámky se však mohou skládat z různých třeba i doma běžně dostupných věcí a materiálů, v kterých pejsek vyčmuchává rozmístěné pamlsky. Proto je samozřejmě důležitou součástí hraní i správný výběr pamlsků, které ho motivují k průzkumu. Mlsky by měly být pro pejska zajímavé, vhodné a zároveň lehce a jednoduše stravitelné. Není však povinností psa vše najít a sníst. To je vždy na jeho uvážení.

Hraní hlavolámků jako pomůcka k psychické vyrovnanosti zvířete nevyužívá však jen čichu, ale i ostatních smyslů. Například hmat při střídání povrchů a materiálů, sluch při vnímání prostředí, chuť při nacházení pamlsků a samozřejmě zrak. Ač mají pejsci jiné vnímání barev než mi, neznamená to, že vidí černobíle. A proto i správně zvolené barevné kombinace pomůcek mohou být zpestřením a zajímavostí pro vnímavé pejsky. A třeba i pomocníčkem při učení a zvykání na nové vjemy.

I proto je Hersenwerk také skvělým prostředkem k prevenci stařecké demence.

Mezi jeho další využití patří například stimulace pejsků omezených v pohybu, hyperaktivním psům dává možnost uklidnění a uspokojení, pomáhá překonat strachy a nedůvěru, učí psy koncentraci a sebekontrole a je velkým pomocníkem při rekonvalescenci psů po úrazech, operacích apod.

A samozřejmě je i zábavnou domácí aktivitou při nepřízni počasí.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Související
Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů