Pomáhat je Prima

Prima mazlíček je tu pro vás

Fond Naděje

"I oni mají co říct..." a aby to říkat mohli, potřebují občas pomoc. Byli jste více jak 30 vteřin v záložce "Vteřiny naděje"? Koupili jste svému čtyřnohému mazlíčkovi naší "Psí radost"? Či pravidelně chodíte na naše stránky, čtete články a koukáte na videa?

Pokud jste si aspoň jednou odpověděli "ANO", tak vám z celého srdce děkujeme. Přispěli jste tak do našeho Fondu Naděje. Peníze odsud budeme rozdělovat potřebným. Budou totiž putovat například na pokrytí nákladů složitých operací zvířátek, které nejsou schopni jejich majitelé zaplatit. Budeme podporovat boj za zpřísnění trestů v rámci týrání zvířat, budeme předávat peníze na fungování dočaskářů. Finance se dostanou také do rukou organizací, které provozují azyly a útulky

Vždy Vás o vybrané částce budeme informovat (můžete ji vidět i zde v oranžové části) a veřejně peníze do správných rukou předávat. Budete mít tak přehled, kam tyto prostředky putují. Děkujeme Vám, že nám v tom pomáháte a těšíme se na lepší zítřky!

Díky Vám se podařilo vybrat již

1935.54 Kč

AKTUÁLNĚ VYBÍRÁME NA: 

 

FELITI

Plné kočičí útulky, plný facebook proseb: vezměte si koťátko, přejeté kočky u silnice.  Přijde vám situace s přemnoženými kočkami neúnosná? Nám také! A proto jsme se rozhodli, že přispějeme finanční částkou neziskové organizaci Feliti kastruje. Jejich cílem je zejména hradit poplatky za kastrace volně žijících koček a kocourů, kteří prokazatelně nemají majitele a po kastraci se vrací zpět do lokality odchytu.  Jejich práce pomáhá nejen samotným kočkám, které ušetří vysilujícího mrouskání, několikanásobných porodů, zdravotních komplikací, kocoury ošklivých rvaček s ostatními soky, ale do budoucna i útulkům, azylům nebo dočaskářům, kteří by se následně o narozená koťata starali. Ubude i bezvládných tělíček u silnic.

Za svou krátkou existenci vykastrovali už 2000 koček. A o každé z nich píší příběh, který si můžete přečíst na jejich webu. Za týden jich stihnou třeba i 100. Navíc nabízí pomoc lidem, například seniorům, kteří na vykastrování své kočky finančně nedosáhnou. Nemluvě o tom, že pro kočky bez domova zajišťují i krmivo. A to vše hradí ze svého, nebo darů dobrovolníků, proto je jejich pomoc omezená. Pomozte nám pomoci dál.

 

NADAČNÍ FOND PSÍ NADĚJE

Fond je přísně neziskový, všichni členové fondu se pomoci psům věnují ve svém volném čase a bez nároku na honorář. Představte si, že chcete adoptovat pejska. Když už byste svolili k adopci pejska z útulku, jak moc vaše rozhodování ovlivní to, zda bude péče o něho finančně náročná? Stoprocentně? Právě to se Psí naděje snaží řešit. Pokud chcete adoptovat pejska, ale má zdravotní komplikace, nebo je starý a vaše finanční náklady přesáhnou 5 tisíc korun měsíčně, je ta situace, kdy přichází Nadační fond psí naděje. Stačí se do jednoho měsíce od adopce psa registrovat na jejich stránkách. Tento projekt tak dává větší šanci najít milující domov pejskům, kteří často stráví celý svůj život v útulku. Většinou tam i dožijí, aniž by někdy v životě poznali, co je to mít svůj teplý pelíšek.

To ale není jejich jediné pole působnosti. Pomáhají organizovat sbírky pro útulky, depozita i dočasné péče, vždy podle toho, kdo jejich pomoc potřebuje nejvíce. Jelikož jsou omezené jejich prostředky, je omezena i jejich možnost pomáhat. Chceme to alespoň z části změnit. Potřebujeme ale k tomu váš lajk.

 

FARMA NADĚJE: Místo, kde má každý život cenu

Už několik let můžete najít na konci vesničky Dobrovítov místo, které se jmenuje Farma Naděje. Na několika hektarovém pozemku tady dobrovolníci vybudovali azyl pro tzv. hospodářská zvířata – a stále ho budují. Na Farmě Naděje našla útočiště jak prasata, tak ovce, kozy, krávy, ale taky slepice nebo kachny. Všechna tato zvířata mají jedno společného – byla zachráněna. Některá z velkochovů, některá z život ohrožující situace, jiná měla skončit na jatkách, protože přestala sloužit svému účelu.

Na Farmě Naděje věří, že každý život má cenu a je jedno, jestli je to ten psí, prasečí nebo slepičí. Svépomocí s přispěním brigádníků stále budují a vylepšují přístřešky pro zvířata, prostory pro nové svěřence, ale také pro lidi. Jedním z cílů Farmy Naděje je totiž propojení zvířat a lidí formou terapií. Jedná se o děti, seniory, nebo lidi s hendikepem. Jak víme, nejen psi a kočky jsou užiteční pomocníci při terapiích. Skvělým, i když zatím trochu utajeným terapeutem, je třeba prase.

 

ZÁCHRANNÁ STANICE NA HUSLÍKU: Každodenní boj o život zvířat

Nemocní, slabí, zranění, otrávení – to jsou nejčastější klienti Záchranné stanice pro zraněné živočichy na Huslíku. Lidé na stanici pracují takřka nepřetržitě, protože zvířat, která potřebují jejich pomoc, je mnoho. Kromě výjezdů ke zraněným zvířatům si je přebírají i od lidí, kteří je do stanice sami přivezou. Jen za loňský rok přijali na Huslíku bezmála dva tisíce zvířat. Většina z nich přežila, ale stává se, že zranění je natolik vážné, že návrat do volné přírody je nemyslitelný. Taková zvířata pak na Huslíku zůstávají do konce života.

Co je příčinou takového množství zvířat, která se neobejdou bez profesionální pomoci pracovníků stanice? V drtivé většině je na vině člověk a jeho činnost. Proto se na Huslíku zaměřují také na vzdělávání a osvětu. Najdete tam krom jiného i ekocentrum, kde se pořádají přednášky a akce pro děti z mateřských i základních škol. Mohou se tam dozvědět, jaká zvířata v přírodě žijí, jak poznat, že zvíře potřebuje jejich pomoc nebo jaké nástrahy může nevědomky vytvořit člověk na volně žijící živočichy.

VÁŠ PRIMA MAZLÍČEK - Barbara Vávrová, Gabriela Zvonková a Pavla Gabrhelíková