Házení, kopání a zabíjení jehňat bez omráčení: Aktivisté zveřejnili záběry ze španělských jatek

Autor Pavla Gabrhelíková Vytvořeno před 19 dny
Ilustrační foto

Ilustrační foto

Pixabay

Na povrch vypluly záběry z utajené kamery na jatkách ve španělské Kastilii a Leónu. Místo toho, aby tu byla jehňata před porážkou v bezpečí u své matky a pak omráčena, zacházejí s nimi zaměstnanci jatek velmi násilně.

Z jedné části jatek do druhé je přesunují házením a kopáním. Některé mláďata se pak pokoušejí ještě vstát, jiná se z posledních sil snaží vrátit zpátky do chovných prostor. Jehňata by měla být předtím, než je zavěsí za hák, omráčena. Bohužel se tak neděje. Na hácích visí za nohu v plném vědomí.

Jehňata jsou z hrubého zacházení vyděšená, proto kopou kolem sebe a snaží se dostat pryč. Pak jim zaměstnanec jatek podřízne hrdlo a skopne zvíře na zem, kde pomalu vykrvácí.

Záběry aktivisté uveřejnili zejména proto, aby lidé při koupi masa věděli, u koho maso pořizují a co se se zvířaty děje, než se dostane do obchodu. K videu tajně pořízenému na jatkách je na stránkách kinderworld.org připojena i výzva k tomu, aby se ti, kteří jí maso, připojili k Challenge 22 a stali se alespoň na 22 dní vegany.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Související
Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů