Ostatní

Láska jako prase

Autor Gabriela Zvonková Vytvořeno před 3 měsíci

„Láska jako prase“ je seriál o prasatech, která se na jednu stranu chovají v nevyhovujících podmínkách ve velkochovech, na stranu druhou si je stále více Čechů pořizuje jako domácí mazlíčky. Tito lidé se rozdělují na dvě části – jedni to dělají s plným vědomím toho, co je prase za zvíře a co obnáší, druzí naletí na povídačky o „miniprasátkách“ a tak si na Bazoši od chovatele koupí prase, které „bude mít v dospělosti maximálně 30 kilo“.

Hlavně kvůli tomu vznikl Klub majitelů prasátek chovaných v domácnosti, který se nejen snaží o osvětu v této oblasti, ale také krom jiného provozuje několik útulků pro prasata. Lépe řečeno pro údajná „miniprasata“, kterých se majitelé zbavili různým způsobem hned poté, co zjistili, že prase nejen že nezůstane na 30 kilech, ale je také velmi inteligentní a svéhlavé.

Seriál bude mapovat několik příběhů lidí, kteří zasvětili „zásuvkám“ svůj život, příběhy prasat – ať už spokojených u zodpovědných majitelů nebo zachráněných třeba z kontejneru. Dozvíte se, jak nenaletět povídačkám o miniprasátkách, jak obtížné je to s veterinární péčí a jak funguje taková prasečí terapie. Srovnáme také podmínky velkochovů a ekologických chovů a představíme vám prasata tak, jak je ještě neznáte.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů