Oskarovi někdo žíravinou vypálil oči. Teď se chystá na operaci

Autor Barbara Vávrová Vytvořeno před 13 dny
Oskarovi někdo vypálil oči žíravinou

Oskarovi někdo vypálil oči žíravinou

OZ Druhá šanca Bardejov

Před nějakým časem jsme vás informovali o Oskarovi, který má za sebou těžkou životní zkoušku. Během vánočních svátků ho zmateného a zuboženého našla rodina v obci Malcov na východním Slovensku. Okamžitě zavolali pomoc. Veterinářka následné potvrdila, že pejska někdo žíravinou připravil o obě oči a bude tak navždy slepý.

Ujali se ho ale v azylu OZ Druhá šancä Bardejov, kde se o něho krásně starají. Naučil se znovu věřit lidem, miluje pamlsky a mazlení, umí chodit po schodech a i když na procházkách občas narazí do zdi, nic nevzdává. Má mnoho ctitelů, kteří mu posílají dárky i finanční pomoc a nabídky domova se jen hrnou.

Oskar s novými kamarády

Oskar s novými kamarády

OZ Druhá šanca Bardejov

Není však jisté, že Oskar do nové rodiny vůbec půjde. Na paní Soňu a její rodinu, která se o něho stará, si totiž skvěle zvykl. Má tam i několik zvířecích kamarádů.

Díky němu dokonce našla domov i malá holčička Lajla. Adoptují si ji lidé, kteří původně chtěli Oskara, ten se ale do nového domova ještě nechystá a tak dali šanci malé psí holčičce.

Lajla

Lajla

Oskar půjde brzy na kontrolu na polikliniku v Košicích, prodělal totiž zápal plic. Pokud bude vše v pořádku, následně podstoupí operaci víček. Očička mu budou zašitá, kvůli možné infekci.

Pachatele tohoto zrůdného, nelidského činu policie stále hledá. Je podáno trestní oznámení a odměna za dopadení pachatele je 100 tisíc korun. „Stále čekáme na výsledky policie. Nemáme žádné nové informace, což nás nesmírně mrzí. Ale jestli máme vědět pravdivý výsledek, tak počkáme. Věříme, že to nebude dlouho trvat.“ uvedla Iveta z azylu Druhá šancä Bardejov.

Oskar se svou ošetřovatelkou Soňou

Oskar se svou ošetřovatelkou Soňou

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Související
Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů