Stalo se

Policie odchytila zatoulaného psa. Majitel ho pak ze služebny odtáhl na laně za autem

Autor Pavla Gabrhelíková Vytvořeno před 4 měsíci

„Bohužel jsme se ještě nesetkali s takovým nepochopitelným, otřesným a neomluvitelným chování majitele psa NO. V pátek na upozornění občana byl námi odchycen pes NO, následně dohledám majitel psa a toho se nám podařilo zkontaktovat. Majitele jsme vyzvali, aby si pejska vyzvedl na služebně. Ten se dostavil v odpoledních hodinách a pejska si převzal. Bohužel jsme netušili co bude následovat," stojí na Facebooku obecní Policie Želešice.

Majitel totiž místo toho, aby psa odvedl domů a pak se vrátil pro auto nebo psa naložil do auta, zvíře zahákl za autolano a rozjel se k domovu. Celou situaci zachytily kamery. Záběry z nich poslouží jako důkazní materiál a proti majiteli bude vedeno trestní řízení.

„Momentálně je vše v řešení, takže vám nic konkrétnějšího nemůžeme sdělit. Od sousedů pána jsme si zjišťovali, jak pes žije, a zjistili, že tráví většinu času na řetězu, takže by možná bylo nejlepší, kdybychom pejskovi našli nějaké lepší místo k žití. Podle našich informací je nyní v pořádku. To bylo první, co nás zajímalo," sdělila nám obecní policie.

„Většina přestupků ve vztahu ke zvířatům nebývá tohoto typu, daleko častěji se jedná o nevhodné podmínky v chovu. Naštěstí jde tedy opravdu o ojedinělé případy. Naposledy si pamatuji na podobný případ před pár lety," komentuje situaci Petr Majer, zástupce tiskového mluvčího Státní veterinární správy.

„Jelikož se podle popisu události jedná o úmyslného počínání, nemuselo by jít o přestupek, ale případ by mohl být kvalifikován jako trestný čin. Doporučovali bychom v případě, že je občan svědkem podobného jednání, kontaktovat přímo PČR," doplňuje Majer.

Případ sledujeme a o dalším vývoji vás budeme informovat.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů