Slepice vyrazily na tour po Česku a získaly rekord!

Autor Evelína, slepice z klecáku Vytvořeno před 24 dny
Všichni patroni se svými svěřenkyněmi.

Všichni patroni se svými svěřenkyněmi.

Víte, co slepicím v klecáku chybí ze všeho nejvíc? Já jo! Jsem tam taky byla, že… No, tak já vás nebudu napínat a prostě to hned vykdákám. Je to pohyb! Když je vás v malý kleci 20, tak si tam fakt moc nezaběháte, to dá rozum.

Jednou jsem tak chytla kreativní… Říkala jsem si, jak upozornit lidi na to, že klecáky jsou problém, protože se tam slepice nemůžou skoro ani hnout. A přišla jsem na Slepičí tour! Možná jste o ní slyšeli, byla to totiž fakt pecka a psaly o tom média úplně všude.

A pokud jste o ní neslyšeli, tak já vám prozradím, o co šlo. Sedm plyšovejch slepic procestovalo republiku. „Evelíno, nedělej si z nás šprťouchlata, to přece není možný, aby plyšový slepice jely tour po republice,“ si teď určitě říkáte. Jenže ono to možný je.

Každá ze sedmi slepic si našla svýho lidskýho slavnýho patrona. Byli to Ben Cristovao, Ewa Farna, Patricie Solaříková, rapper Rest, instagramerka Not So Funny Any, kuchařka Kamu a modelka Katka Šonková. Patron si svou plyšovou kámošku pojmenoval, dal jí nějakej vohoz, napsal vzkaz do deníku a poslal ji na cestu.

Všichni patroni se svými svěřenkyněmi.

Všichni patroni se svými svěřenkyněmi.

Každá slepice si to brázdila po dvou krajích republiky, kde se jí vždy na den ujal nějaký dobrovolník v roli průvodce. Ten s ní sbíral podpisy pod iniciativu Konec doby klecové, mluvil s lidmi o hrůzách klecového chovu a ukázal jí svoje město a další svá oblíbená místa. Nafotila se spousta fotek, který dodnes svítí na instagramovém profilu každé ze slepic.

Při své pouti každá slepice zažila něco výjimečného. Freeda se třeba proletěla letadlem, Jasmína zase natočila rapové video (jak by taky ne, když její patron byl Ben). A nakonec se všechny plyšový kámošky sešly na začátku června v Pelhřimově na festivalu rekordů a kuriozit, kde získaly rekord za nejzcestovalejší hejno slepic.

Plyšové slepice celkově urazily 3657 kilometrů, navštívily všechny okresní města, spoustu dalších zajímavých míst a tisíce lidí upozornily na to, že slepice do klece nepatří a že potřebují pohyb!

A proč tady teď reprízuju o Slepičí tour, která proběhla loni v květnu a v červnu? Protože máme návrh zákona na zákaz klecových chovů ve Sněmovně, tak se ho budem snažit podporovat dalšíma podobnýma akcema. Tak jsem vás na ně chtěla navnadit. Třeba něco prozradím už příště!

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Související
Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů