Poradna

Tipy pro zdravý životní styl vašeho domácího mazlíčka II.

Autor Barbora Morávková Vytvořeno před 8 měsíci
Udržováním svého mazlíčka v čistotě pomáháte jeho zdraví

Udržováním svého mazlíčka v čistotě pomáháte jeho zdraví

Každý, kdo má domácího mazlíčka by si jistě přál, aby s ním byl po celý život. Bohužel jim to nebylo umožněno. Závisí ale na nás jestli jim dáme tu nejlepší péči a jejich život tím prodloužíme. To obnáší i pravidelné zdravotní prohlídky a udržování zdravého životního stylu vašeho zvířecího parťáka. Na co se tedy zaměřit? Prvních pár tipů jsme si řeli už v předešlém článku.

Pohyb
Každodenní procházky se psem, házení klacíku na dvorku, výlety do přírody se psem nebo jen hry s různými hračkami ve vašem obýváku udržují psa a kočku v dobré zdravotní kondici. Každodenní pohyb je pro vašeho psa nezbytností. Spaluje kalorie a urychluje jeho metabolizmus. Pravidelný pohyb nebo hra pomáhá vašemu psovi i kočce udržet se v kondici a být zdravý. Provádět tyto aktivity se svým psem nebo kočkou prospívá i vaší fyzické, mentální a emoční pohodě. Což stále více potvrzují i odborníci. Je to tedy výhodné pro všechny, jak pro vás tak i pro vašeho zvířecího parťáka.

Péče o zuby
Nejčastěji diagnostikovaným onemocněním u psů a koček jsou problémy se zuby a dásněmi, protože péče o zuby je často opomíjenou součástí péče o jejich zdraví. Přiměřená péče o chrup psa a kočky jim může prodloužit život. Odstraňováním zubního plaku předejte jeho přetvoření na zubní kámen a následným zánětům dásní. Zkontrolujte dásně, zda mají zdravou růžovou barvu, zkontrolujte zuby, zda je nepokrývá žlutý plak nebo nahnědlý zubní kámen. Pokud v tlamě vašeho mazlíčka objevíte začervenalé či krvácející dásně, zubní kámen či jiný problém, objednejte se neodkladně k veterináři! 

Péče o srst
Péče o srst, neboli grooming odpovídá wellness procedurám u nás lidí. Udržováním svého mazlíčka v čistotě pomáháte jeho zdraví. Přílišné koupání však vysušuje zvířecí pokožku. Většinou postačí koupaní každé dva až čtyři měsíce. Mnohá plemen ale vyžadují pravidelné česání v průběhu týdne, abyste předešli plstnatění srsti. Vždy používejte šampony určené pro zvířata, protože my lidé máme kyselou pokožku a šampony pro lidi jsou pro zvířecí kůži dráždivé. Šampon vždy řádně ze srsti vypláchněte, zbytky šamponu v srsti mohou způsobit svědění. Při šamponování dávejte pozor na oči, tlamu a uši, je potřeba se jim se šamponem vyhnout.

Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů

Populární
Nejčtenější
Odběr novinek

Odesláním souhlasíte s podmínkami pro zpracování osobních údajů